Her Ferdi Kahraman, Maraş Destanı

Pazar, Kasım 10th, 2013 @ 4:50PM

Türk Tarihi Gerçek Öyküler Çizgi Roman Dizisi’nin 28. eseri olan “Her Ferdi Kahraman Maraş” destanı yayınlandı.

Osman Arslan’ın 32. kitabı, Türk Tarihi Gerçek Öyküler Çizgi Roman Dizisi’nin 28. eseri olan “Her Ferdi Kahraman Maraş” destanı yayınlandı.

Ajans2023 yayınları arasında çıkan ve 23 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın kurtuluş yıldönümü tarihine yetiştirilen eser Maraş’ın kurtuluşunu anlatan ilk çizgi roman olma özelliğini de taşıyor. İlk etapta 20 bin adet basılan eser Maraş’ta bulunan öğrencilere dağıtılacak.

 Öyküsünü Arslan’ın yazdığı çizgi romanın editörlüğü Suat Yılmaz tarafından yapıldı. Senaryosu Suat Turgut’a ait olan çizgi romanın çizgileri Serhat Filiz’in kaleminden çıktı.

Altmışdört sayfalık kitap Güney cephesinde yaşanan Milli Mücadele’yi anlatan ilk çizgi roman olma özelliği de taşıyor. Özellikle Fransızların Ermenilerle birlikte uyguladıkları mezalimi konu alan çizgi roman Fransa’nın Ermeni tezini cezai yaptırıma kavuşturan yasayı hazırladığı günümüzde Fransa’ya bir cevap niteliği de taşıyor.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de tavsiye edilen, çocuk ve gençlerin Maraş’ın milli mücadele kahramanlarını tanıyacağı çizgi roman Sütçü İmam gibi Maraş’ın Milli Mücadele Kahramanlarıyla yakından tanışmalarını ve bugünü hazırlayan fedakarlıkları kavramalarını amaçlıyor.

Posted by
Categories: Kitaplar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olun!
Yorum Yap