“Tarih Yeni Bir Çanakkale’ye Doğru İlerliyor”

Saturday, March 17th, 2012 @ 8:49PM

YİRMİBEŞ STK’NIN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ ÇANAKKALE KONFERANSINDA KONUŞAN ARSLAN:

“TARİH YENİ BİR ÇANAKKALE’YE DOĞRU İLERLİYOR!”

Adana’da 25 Sivil Toplum Kuruluşu’nun birlikte düzenlediği “İmanın İmkanı Yendiği zafer: Çanakkale 1915” konulu konferansında konuşan Arslan, iki buçuk saat süren konferansında Çanakkale Zaferi üzerine bilinmeyen ayrıntıları anlattı.

Toplantı 17 Mart 2012 günü saat 10’da Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.  Çanakkale’nin bitmediğini, devam eden bir mücadelenin silahsız cephelerde sürdüğünü vurgulayan Arslan’ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

Heyecanlı bir topluluğun izlediği konferansta Arslan İkinci Abdülhamit tarafından uygulanan politikaları günümüz şartlarından örneklerle Çanakkale’ye kadar getirdi. Yeni bir Çanakkale’nin kapımızda olduğunu belirten Arslan, bunu engellemek için güçlü ve büyük Türkiye olmaktan başka şansımızın olmadığını belirtti. 

Toplantı sonrasında 25 STK yöneticisinin birlikte sahneye gelerek, tamamının adına Şehir Aileleri Derneği Başkanı tarafından Arslan’a plaket sunuldu. Toplantı sonrası uzun süre katılımcıların ilgisi ve sohbeti nedeniyle salonda kalan Arslan kitaplarını da imzaladı.

Posted by
Categories: Makaleler

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olun!
Yorum Yap