Keçiören’de Duygulu Çanakkale Konferansı

Wednesday, March 17th, 2010 @ 4:22PM

ÖZEL CECELİ OKULLARI’NDA

ÇANAKKALE KONFERANSLARI

Osman Arslan’ın Çanakkale konferanslarının ilk ikisi Keçiören’de gerçekleşti. Özel Ceceli Koleji Konferans Salonunda düzenlenen toplantı coşkulu anlara sahne oldu.

Arslan’ın gençlere öykü tadında sunduğu Çanakale Savaşları ve günümüze dönük mesajlar iki saati aşan bir süre soluksuz izlendi.

Arslan Çanakale Şehitlerinin milletimizin rehberleri ve öğretmenleri olduğunu belirttiği konuşmasında şehitlerimizin milletimize yüklediği sorumluluk ve emanet ettiği değerler üzerinde durdu.

Arslan Çanakkale ile ilgili konuşmasını beş değere odaklayarak yaptı: Sorumluluk duygusu, doğruluk ve güvenilirlik, merhamet ve yardımseverlik, saygılı olma ve vatanseverlik değerlerini ana tema olarak işleyerek sundu.

Değer odaklı eğitim amaçlı Çanakkale Savaşı sunumu eğitimciler tarafından farklı, yeni ve yararlı bulundu.

Yoğun istek üzerine konferans ikinci kez izleyemeyenlere de sunulmak üzere planlandı. Planlanan ikinci konferans da aynı derecede ilgi gördü.

Arslan’a Okul sahibi Nurten Ceceli tarafından verilen armağanlar verildi ve teşekkür edildi. Arslan’a ait kitaplar da okul öğretmen ve öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü.

Posted by
Categories: Seminer & Konferans

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olun!
Yorum Yap