“Çanakkale Milletimizin Kıble Taşı Olmuştur”

Wednesday, March 21st, 2012 @ 8:37PM

ARSLAN KONYA-SEYDİŞEHİR’DE KONFERANS VERDİ:

“Çanakkale Milletimizin Kıble taşı Olmuştur”

Seydişehir Final dergisi dersaneleri tarafından düzenlenen konferans 21 Mart 2012 tarihinde Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kaymakam, Belediye Başkanı ve Jandarma Komutanının da katıldığı toplantıya Final dergisi dersaneleri Konya şubesi yöneticileri de katıldı.

İki saati aşan toplantıda Final dergisi dersanesi öğrencileri de şiirlerle katkı sağladı. Bir slayt gösterisi ile Çanakkale Zaferini anlatan ve Çanakkale şehitlerine şiirini okuyan ramazan Özer’den sonra toplantının açılış konuşmasını dersane müdürü Seyit Mehmet Ertaş yaptı.

Arslan Çanakkale Şehitlerini anmak için kendi hayatından ödediği bedelleri de anlattığı konferansta Nazım Hikmet’in şaşırtıcı Çanakkale şiirini izleyenlerle paylaştı. Alkışlarla bölünerek süren sunumunda Arslan Çanakkale’nin bugün en üst düzeyde katılımlarla gerçekleşmesinden memnuniyetini de anlattı. Konuşmasında Çanakkaleyi tablolarla canlandıran Arslan, “Çanakkale Milletimizin yön gösteren, istikamet veren nadolu tabiriyle Kıble Taşı Olmuştur” dedi.

Posted by
Categories: Makaleler

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olun!
Yorum Yap