Arslan’ın Erciyes Üniversitesi Konferansı: Tüfekle değil Yürekle Gelen Kazanır

Friday, March 26th, 2010 @ 4:11PM

Arslan, 24 Mart günü Erciyes Üniversitesi’nde İİBF Konferans Salonu’nda konferans verdi:

“Çanakkale, Tüfekle Değil Yürekle Gelenlerin Kazanacağını Öğretti”

Erciyes Üniversitesi İİBF maliye Topluluğu’nun düzenlediği toplantı yaklaşık iki saat sürdü. iki saat boyunca yoğun bir ilgi ve dikkatle izlenen konferansında Arslan şu mesajarı verdi:

“Çanakkale birliğin değil ayrışmanın konusu olabilir mi? yapıyorlar! Nasıl mı? Kürtler Çanakkale savaşında yoktu, vatanımız için onlar ölmedi! diyorlar. Evet yok sayılacak kadar Çanakkale’de kürt yoktu. Ama aynı anda dört cephe açılmış. sarıkamış’a doğu, çanakkale’ye batı gitmiş asker olarak. Batı Türkleri de sarıkamış’ta yok! Ne yapalım şimdi? Doğu sizin değil mi diyelim? Aynı devlet onu o cepheye, bunu bu cepheye görevlendirmiş. İkisi de üzerine düşeni yapmış! Bu ne saçmalıktır ki birbirimizi suçlayabiliyoruz? Kürt aşiret reislerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin sahibi olduğunu ilan eden Lozan görüşmeşlerinde de destek olan mektupları ibretliktir. Bugün kürt kardeşlerimiz dedelerinin o metnini hatırlamalıdır.”

Program, Mehmet Akif Ersoy’un çanakkale Şehitlerine şiirinin klibinin izlenmesinin ardından Arslan için maliye topluluğu adına Doğan Tekatlı tarafından hazırlanan sürpriz hediyeler verilerek son buldu.

Posted by
Categories: Seminer & Konferans

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumlayan siz olun!
Yorum Yap